Fotografie není k dispozici.

Jonas Carpignano (Itálie)

Jonas Carpignano, režisér a scenárista, strávil dětství mezi Římem a New Yorkem a navštěvoval Wesleyan University. Roku 2012 absolvoval Sundance Screenwriters & Directors Lab a získal tam jednu z prestižních cen.

Jeho dva krátké snímky, A Chjàna (2011) a Ciambra (2014), lze chápat jako přípravu na následující dva celovečerní filmy. V prvním z nich se objevuje postava Ayivy, hrdiny režisérova celovečerního debutu Mediterranea (2015), který byl v roce 2015 zařazen do canneského Týdne kritiky. Ciambra pak nachází stejnojmenného následovníka v roce 2017, tentokrát rozvíjí příběh chlapce Pia a v Cannes se snímek objevil v sekci Quinzaine des Réalisateurs.

Filmografie

 • Všechno nejlepší, Chiaro!
  2021
 • A Ciambra
  2017
 • Mediterranea
  2015
 • A Ciambra
  2014
 • A Chjàna
  2011

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít