Fotografie není k dispozici.

Jan P. Matuszyński (Polsko)

Polský režisér a dokumentarista Jan P. Matusyznski vystudoval režii na rozhlasové a televizní fakultě na Slezské univerzitě v Katovicích, kde působila i ikona polské kinematografie Krysztof Kieślowski. Získal stipendia v programech Media a Creative Valley v polské televizi a se svými krátkými studentskými snímky sklidil úspěch na řadě festivalů. Za svůj dokument 15 let mlčení obdržel ocenění na mezinárodním festivalu v Krakově.

Na poli hraného filmu debutoval snímkem Poslední rodina, který se stal českým vítězem evropského projektu Scope100 a ve švýcarském Locarnu vyhrál v kategorii nejlepší mužský herecký výkon.

Filmografie

  • Nezanechat stopy
    2021
  • Poslední rodina
    2016
  • Deep Love
    2013

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít