Michelangelo Frammartino (Itálie)

Michelangelo Frammartino produkoval během studií architektury krátké filmy, videoklipy a další umělecké projekty. Sám je autorem videoinstalací The Eye and the Spirit nebo The House of the Sleeping Beauties. Vyučuje filmovou kameru v lombardském sídle školy ENFAP a filmový jazyk a scenáristiku ve vzdělávacím centru CINELIFE. Od roku 2005 přednáší na univerzitě v Bergamu. V roce 2003 natočil svůj celovečerní debut Il dono (Dar), za nějž získal řadu cen na mezinárodních festivalech. Jeho druhý snímek Čtyřikrát byl uveden v sekci Quinzaine des réalisateurs v Cannes.

Filmografie

 • Díra
  2021
 • Alberi
  2013
 • Čtyřikrát
  2010
 • Dar
  2003

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít