Daniel Scheinert (Spojené státy)

Daniels (Danielové) je pseudonym tvůrčího dua složeného z Daniela Kwana a Daniela Scheinerta. Daniel Kwan, původně grafik a animátor, pochází z Massachusetts, zatímco Daniel Scheinert, rodák z Alabamy, se k showbusinessu dostal díky zájmu o divadlo a žánr komedie. Společně režírují, stříhají a podílejí se na tvorbě vizuálních efektů, zároveň ve vlastní tvorbě občas vystupují jako herci, tanečníci či kaskadéři. Z řady ocenění stojí za zmínku cena MTV pro nejlepší režii za videoklip k písni Turn Down For What (DJ Snake a Lil´ Jon), který dodnes zhlédlo přes 500 milionů lidí. Na festivalech Tribeca 2014 a Sundance 2015 byl uveden jejich ceněný interaktivní krátký film Possibilia. Loňský festival SXSW zařadil do programu jejich krátký film Interesting Ball. Jejich celovečerní debut Švýcarák získal cenu za režii na letošním festivalu Sundance.

Filmografie

  • Všechno, všude, najednou
    2022
  • Omniboat: A Fast Boat Fantasia
    2020
  • Švýcarák
    2016

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít