Fotografie není k dispozici.

TJ Cuthand (Kanada)

TJ Cuthand (* 1978) je kanadský transgender režisér, který od svých šestnácti let natáčí krátká videa a experimentální filmy. Věnuje se tématům, jako jsou sexualita, queer identita nebo kultura původních národů; Cuthand patří k Prvním národům. Cuthand je také performer a v roce 2020 vytvořil 2D videohru o svých zkušenostech s bipolární poruchou. Připisuje se mu vytvoření termínu Indigiqueer.

Filmografie

  • 13 vajec
    2022

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít