Fotografie není k dispozici.

Adam Závodský (Česká republika)

Adam Závodský (nar. 1996) právě dokončuje studium scenáristiky v bakalářském programu na FAMO v Písku. Před nástupem do školy krátce působil jako učitel v Literárně-dramatickém oboru ZUŠ v Kralupech nad Vltavou. Během této doby napsal více než dvacet krátkých divadelních představení pro dospívající mládež. Po nástupu na FAMO se se stejnou vervou vrhl na psaní filmových scénářů. Jako dramaturg a scenárista se podílel na dalších asi dvaceti studentských projektech, účastnil se mnoha soutěžích a grantových programů; včetně Filmové Nadace, KVIFF Talents, 1planet4all, či NespressoTalents. Filmy, ke kterým psal scénář, byly promítány na festivalech v Londýně, Bejrútu (The Treasure, Režie: A. Kyndybay), na festivalu experimentálního filmu Mladá Kamera (Proč neodpovídáš? Režie: L. Heldiova a Co oči (ne)vidí; Režie: L. Heldiova), film Level Up režisérky Huyen Mai získal ocenění za nejlepší studentský film v rámci posledního „pražského“ ročníku soutěže 48hoursfilmproject, scénář ke satirickému mockumentary Jak se máte? postoupil do užšího výběru letošní Noci filmových nadějí.

Filmografie

  • Farma zvířátek
    2022

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít