Rafał Małecki (Polsko)

Studiował języki obce na Uniwersytecie Wrocławskim, pracował jako tłumacz języka niderlandzkiego, by następnie wkroczyć na ścieżkę filmową. Jest absolwentem postprodukcji na AMA Film Academy oraz kursów filmowych w Szkole Wajdy, w Krakowskiej Szkole Filmowej, uczestnikiem programu Doc Development oraz plenerów Film Spring Open. Interesuje się kinem zaangażowanym społecznie oraz artystycznym, a także sztukami wizualnymi w filmie. Był nagradzany za reportaże o imigrantach i o sztuce (nagrody MOCAK i IOM). Zajmuje się głownie montażem filmów dokumentalnych oraz fabularnych. Tworzy duet montażowy Moviematic, ponadto pisze scenariusze filmów fabularnych. Członek Gildii Montażu i Postprodukcji oraz selekcjoner BendFilm Festival w Stanach Zjednoczonych. Jego reżyserski debiut dokumentalny Rdza był pokazywany na 70 festiwalach międzynarodowych i otrzymał 17 nagród.

Filmografie

  • Rust
    2020

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít