Fotografie není k dispozici.

Guðmundur Arnar Guðmundsson (Island)

Guðmundur Arnar Guðmundsson je úspěšný islandský producent, scenárista a režisér, který vyniká jedinečným citem pro spojení drsné sociální reality a svébytné magie své domoviny. Po několika úspěšných krátkých filmech debutoval snímkem Kamenné srdce (Heartstone, 2016), který obletěl světové festivaly a získal celou řadu významných ocenění, včetně hlavní ceny na MFF Febiofest 2017. Guðmundsson se v něm představil mimojiné jako znamenitý režisér dospívajících herců. Tento svůj talent dále rozvíjí ve svém druhém filmu Krásné bytosti, který fascinujícím způsobem kloubí drsný realismus a fantaskní elementy.

Filmografie

  • Krásné bytosti
    2022
  • Kamenné srdce
    2016

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít