Marija Zidar (Slovinsko)

Marija Zidar (1976) is a Slovenian filmmaker. Her background is in Journalism (BA in Journalism; BA in English Language and Literature) - and she has a PhD in Sociology at the University of Ljubljana. She is passionate about presenting thoroughly investigated social issue stories through intimate, sensitive and empathetic visual storytelling. She has written three mid-length documentaries for Television Slovenia, and directed one. Reconciliation, which she began to shoot in Albania in 2014, is the debut feature documentary.


Photo: Katja Golijat

Filmografie

  • Reconciliation
    2021

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít