Maryam Touzani

Maryam Touzani (Maroko)

Maryam Touzani se narodila v marockém Tangeru, vystudovala mediální komunikaci a žurnalistiku v Londýně. Začínala jako scenáristka a režisérka krátkých filmů a dokumentů. Její krátký film Quand ils dorment (2011) získal řadu cen, následující dokument Sous Ma Peau Vieille patřil vzhledem ke svému tématu ženské prostituce k nejdiskutovanějším filmům v Maroku. Adam je její celovečerní debut měl v roce 2019 premiéru v sekci Un Certain Regard na festivalu v Cannes a byl také marockým kandidátem na Oscara. Její druhý film Modrý kaftan měl rovněž premiéru v sekci Un Certain Regard na festivalu v Cannes (2022), kde získal cenu filmových novinářů FIPRESCI.

Filmografie

  • Modrý kaftan
    2022
  • Adam
    2019
  • Quand ils dorment
    2011

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít