Saša Gedeon (Česká republika)

Saša Gedeon (1970) je český filmový režisér a scenárista. Narodil se 29. srpna 1970 v Praze. Během středoškolského studia na gymnáziu v Kladně se začal věnovat výtvarným a literárním aktivitám.Režii studoval na pražské FAMU, některé jeho studentské filmy se dočkaly různých ocenění. Promoval v roce 1996. Poté na FAMU působil jako vedoucí dílny a učil adepty režie. V roce 1995 debutoval celovečerním snímkem Indiánské léto, který se stal jedním z nejúspěšnějších českých filmů roku. Jeho druhý film Návrat idiota (1999), inspirovaný románem Dostojevského, byl oceněn pěti Českými lvy.

Filmografie

 • Visions of Europe
  2004
 • Návrat idiota
  1999
 • Indiánské léto
  1995
 • Podivné jméno pro psa
  1993

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít