Fotografie není k dispozici.

Tizza Covi (Itálie)

Tizza Covi ( narozená 1971, v Bolzanu) před studiem fotografie na grafické škole (Graphische Lehranstalt) ve Vídni žila v Paříži a v Berlíně. Po ukončení studií odešla do Říma, kde pracovala jako fotografka. Roku 2002 založila s Rainerem Frimmelem nezávislou produkční společnost Vento Film. Společně natočili mj. tyto celovečerní dokumenty Das ist alles/ To je všechno (2001), portrét malé ruské vesnice Jasnaja Poljana, a Babooska (2005), popisující každodenní boj o přežití současných cirkusáků v Itálii. Snímek získal osm ocenění včetně Ceny Wolfganga Staudteho na Berlinale, cenu za nejlepší rakouský dokument na festivalu Diagonale a cenu za nejlepší italský dokument na festivalu ve Florencii. Maličká (2009) je jejich první celovečerní hraný film, v němž se Coviová ujala scénáře a střihu a Frimmel kamery a produkce.

Filmografie

 • Notes from the Underworld
  2020
 • Mister Universo
  2016
 • The shine of the day
  2012
 • La Pivellina
  2009
 • Babooska
  2005
 • Das ist alles
  2001

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít