Marta Santovjáková Gerlíková (Česká republika)

Na jejím kontě jsou tři filmy uvedené v kinodistribuci. První z nich, film Děda představuje zábavnou formou rok na vesnici v rámci církevních a hospodářských tradic. Druhý film Tehdy spolu byl inspirován skutečným příběhem židovské dívky ukrývající se na Valašsku před deportací. Zatím posledním filmem je celovečerní pohádka Největší dar. Všechny filmy získaly záštitu MŠMT pro svůj edukativní charakter. Svůj vřelý vztah k rodnému Valašsku předává lidem nejen ve filmu, ale také v podání lidových písní ze svého regionu. Nazpívala písně s cimbálovou muzikou Valašsko, kapelou Fleret, Františkem Segradem.

Filmografie

  • Největší dar
    2022
  • Tehdy spolu
    2017
  • Děda
    2016

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít