Mindaugas Survila (Litva)

Mindaugas Survila is a Lithuanian cinematographer and director who has cooperated with numerous distinguished directors (Sergey Loznitra, Sharūnas Bartas, Audrius Stonys). In his own work, he focuses exclusively on poetic films about nature. His very first docu-poem, Meeting the Ospreys, earned him an award for the Best Lithuanian nature film. His second film, The Field of Magic, toured many prestigious documentary festivals worldwide. The Ancient Woods earned him several awards, including a Lithuanian Film Award.

Filmografie

  • The Ancient Woods
    2017
  • The Field of Magic
    2011
  • Meeting the Ospreys
    2007

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít