Fotografie není k dispozici.

Jan Březina (Česká republika)

Jan Březina (1980) se začal tvorbě filmů věnovat už během studií filmové vědy na FF Univerzity Karlovy. Poté studoval filmovou režii na FAMU, kde vytvořil mj. krátký film Třináctý týden (2010), který byl promítán na několika festivalech. V jeho absolventském snímku Maria Stock, který byl oceněn na Famufestu za nejlepší kameru a zvuk a na němž se podílel i jako scenárista, se temná rodinná historie setkává s realitou poutního místa.

Filmografie

  • Erhart
    2022
  • Maria Stock
    2013
  • Třináctý týden
    2010

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít