Jan Budař (Česká republika)

Jan Budař se narodil 31. 7. 1977 ve Frýdlantu. Později se přestěhoval do Brna, kde navštěvoval gymnázium a potom JAMU. Hrál v Klicperově divadle v Hradci Králové, v brněnském Divadle Husa na provázku, v pražském Divadle Na zábradlí i v Národním divadle.

Proslavilo ho však působení ve filmu – jeho filmové účinkování již bylo oceněno čtyřmi Českými lvy. Většina diváků ho zná z filmu Nuda v Brně, kde bravurně zvládl roli Standy. K filmu složil také hudbu a podílel se i na scénáři. Nezapomenutelná je též role Úlisného, pomocníka v samoobsluze, v komedii Jana Svěráka Vratné lahve (2007).

Jan Budař se nevěnuje jen herectví. Psal reportáže pro týdeník Instinkt, hraje hned na několik hudebních nástrojích, je lídrem kapely Eliščin band, V roce 2022 natočil celovečerní pohádku Princ Mamánek, kterou sám napsal a ve které si zahrál i hlavní roli.

Filmografie

  • Princ Mamánek
    2022

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít