Mascha Halberstad

Mascha Halberstad (Nizozemsko)

Mascha Halberstadová (1973) navštěvovala uměleckou akademii ArtEZ v Arnhemu. Vytvořila animace pro několik celovečerních filmů, v roce 2012 sama režírovala krátký animovaný film Sbohem, pane de Vriesi a také třináctidílný animovamý seriál Piknik s koláčem, který získal o rok později cenu poroty na festivalu CineKid v Amsterdamu. Její film Munya ve mě získal velkou cenu poroty na kanadském BANFF World Media Festivalu. V roce 2015 ji Liam Howlett ze skupiny Prodigy požádal, aby natočila hudební video k písni Wild Frontier. Halberstadová následně režírovala řadu krátkých filmů a seriál Liška a zajíc.

V roce 2022 dokončila svůj celovečerní režijní debut Kvík a v současné době připravuje natáčení jeho dvacetiminutového hudebního prequelu s názvem King Sausage. S producentkou Marleen Slotovou vybudovala animační studio Holy Motion, kde natočila Kvíka a kde by v budoucnu měly vzniknout další stop-motion animované filmy.

Filmografie

 • Kvík
  2022
 • Liška a zajíc
  2018
 • Divoká hranice
  2015
 • Munya ve mně
  2013
 • Sbohem, pane de Vriesi
  2012
 • Piknik s koláčem
  2012

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít