Petr Michal

Petr Michal (Česká republika)

Petr Michal (1986) vystudoval Univerzitu Karlovu v Praze a FAMU. Během svého studia natočil několik krátkometrážních dokumentů – Osudy dobrého anarchisty Igora ve vazbě (2017), rekonstrukci nezákonného vazebního držení mladého anarchisty Igora Ševcova; a Mikrotron (2019), filmovou báseň o v tunelu skryté fyzikální laboratoři s urychlovačem částic. S Vojtěchem Dvořákem spolurežíroval stejnojmenný film o Janu Švankmajerovi (2018), který byl oceněn jako nejlepší dokument na festivalu Noc filmových nadějí 2019 a který byl vybrán do přehlídky středo- a východoevropských filmů GoEast v německém Wiesbadenu. Jeho posledním snímkem je dokumentární portrét o překladatelce Anně Kareninové – Je nalezena tím, koho hledá (2022), který byl na MFDF Ji.hlava 2022 v uveden sekci Česká radost, odkud si odnesl ocenění za nejlepší kameru.

Filmografie

 • O plotech a lidech
  2023
 • Je nalezena tím, koho hledá
  2022
 • Mikroton
  2019
 • Jan Švankmajer
  2018
 • Osudy dobrého anarchisty Igora ve vazbě
  2017

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít