Jakub Wagner

Jakub Wagner (Česká republika)

Jakub Wagner se narodil v Praze 1979. Je český filmový režisér a producent. Vystudoval katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU. V roce 2016 spoluzaložil nezávislou filmovou produkci GPO Platform s.r.o., kde aktivně působí jako producent na většině projektů v oblasti vývoje, výroby i postprodukce. Zaměřuje se na výrazná, aktuálně společenská, především kulturněpolitická témata. Zabývá se rovněž nefilmovými divadelními nebo hybridními projekty. Věnuje se výstavní a kurátorské činnosti v oblasti uměleckých pozůstalostí. Přes pět let je externím pedagogem na katedře nonverbálního divadla pražské HAMU. Jeho režijní i producentské projekty jsou pravidelnou součástí MFDF Jihlava, KVIFF, dalších, tuzemských a zahraničních festivalů.

Filmografie

 • Hlasy pro prezidenta
  2022
 • RINO - Příběh špióna
  2016
 • Rodinné záležitosti
  2015
 • Váňa
  2012
 • Povídky malostranské po 130 letech
  2011
 • Profil Jan Kaplický
  2005

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít