Fotografie není k dispozici.

Břetislav Rychlík (Česká republika)

Břetislav Rychlík se narodil v roce 1958 v Uherském Hradišti. Studoval techniku, posléze vystřídal řadu zaměstnání - dělník na kachní farmě, kulisák, nápověda, herec v oblastních divadlech. Od roku 1982 herec a režisér HaDivadla. Spolupracuje s Divadlem Husa na provázku v Brně a Divadlem Archa v Praze. Od roku 1997 do konce roku 2000 pracoval jako dramaturg České televize v Brně. Od druhé poloviny devadesátých let se takřka výhradně věnuje dokumentární tvorbě. Získal řadu mezinárodních i domácích ocenění (Moskva, Varšava, Academia film Olomouc, Hlavní cena Pierot, Čestné uznání FITES). Za dokumentární film Jeden rok obdržel jednu z hlavních cen na festivalu v Krakově (1999) a cenu Vox Humana v roce 1999. V současné době pravidelný spolupracovník BBC, od roku 1991 publikuje v Lidových a Literárních novinách, Týdnu, Svobodné Evropě, Respektu. V nakladatelství Petrov mu vyšla v roce 2001 kniha Konec žebřiňáků.

Filmografie

 • Kamenolom boží
  88', ČR, 2005
 • Salve Moracia
  58', ČR, 2007
 • Jeden rok/One Year
  58', ČR, 1998
 • Kdy prestanem bláznit?
  57', ČR, 2007
 • Skaut má holá kolena
  57', ČR, 2005

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít