Fotografie není k dispozici.

Ileana Stanculescu (Rumunsko)

Ileana Stanculescu se narodila v roce 1976 v Bukurešti v Rumunsku, kde také vyrůstala. Absolvovala Pařížskou univerzitu ve Francii a poté vystudovala scenáristiku a filmovou dramaturgii na filmové akademii Konráda Wolfa v Potsdami-Babelsbergu.
Již během studia točila krátké filmy a napsala několik scénářů. V letech 2002 až 2004 pracovala jako konzultantka scénářů na katedře scenáristiky na filmové akademii a v roce 2003 také v berlínské produkční společnosti Silbersee Film.
V roce 2004 absolvovala dokumentárním filmem Podul peste Tisa, za který mimo jiné získala Cenu za první uvedení na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Amsterodamu. Snímek byl vybrán na několik předních festivalů (Moscow Film Festival, Thessaloniki, Sarajevo Film Festival, Silverdocs, atd.) a vysílaly ho stanice YLE (Finsko) a FOX Internatinal.
Dále natočila dokument Vesnice ponožek/ Satul sosetelor a produkovala snímek Akhmeteli 4 (r. Artchil Khetagouri). Za film Vesnice ponožek obdržela cenu Promotional Prize for Joint Film Productions nadace Robert-Bosch-Stiftung. V roce 2006 byla nominována na ocenění Joris Ivens Award v Amsterodamu a získala cenu British Council Award za nejlepší rumunský dokument. V roce 2007 se zúčastnila programu Nipkow Program (Berlín) s jedním ze svých nových projektů Noosfera.

Filmografie

  • Vesnice ponožek/ Satul sosetelor
    78´, Evropa, 2006
  • Noosfera
    55', Rumunsko, 2011
  • Podul peste Tisa/ The Bridge
    75´, Rumunsko, 2004

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít