Fotografie není k dispozici.

Kees van der Geest (Nizozemsko)

Kees van der Geest pracuje jako výzkumný pracovník a přednášející na Amsterdamském institutu metropolitních a mezinárodních vývojových studií (AMIDSt) na Univerzitě v Amsterdamu (UvA). Specializuje se na environmentální geografii rozvojových zemí. Ve své práci se zajímá především o dynamiku venkovského života.
V současnosti se zabývá doktorským výzkumem ekonomických a environmentálních důsledků venkovské migrace v Ghaně.
Několik let je také aktivním dokumentaristou. Zatím natočil dva krátké dokumentární snímky: Lejno a kuřata a Hunt and Play. Doufá, že se mu v budoucnu podaří zkombinovat akademickou a dokumentaristickou dráhu. Po dokončení doktorátu hodlá věnovat filmu více času.

Filmografie

  • Hunt and Play
    8´,Holandsko, 2009
  • Lejno a kuřata/ Shit and Chicks
    10´, Holandsko, 2006

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít