Fotografie není k dispozici.

Artchil Khetagouri (Gruzie)

Artchil Khetagouri vyrůstal v Tbilisi v prostředí filmového studia, kde pracoval i jeho otec. Již od raného dětství tak mohl sledovat slavné gruzínské režiséry při práci a režisérské povolání jej nadchlo. Po pádu Sovětského svazu se však kdysi plné studio náhle vyprázdnilo. V Gruzii se rozpoutala občanská válka a Artchil svou zemi opustil. Vystudoval filmovou a televizní akademii v Amsterdamu, kde režíroval několik krátkých filmů a dokumentární film Shining Shoes, který odvysílala finská televize YLE. Jeho absolventský krátký hraný film Heritage měl premiéru na filmovém festivalu v Rotterdamu a získal několik mezinárodních ocenění. Vstoupil do nizozemských kin a vysílal se na veřejných nizozemských kanálech IKON TV a Kunstkanaal. V roce 2006 se Artchil vrátil do Tbilisi a natočil tam celovečerní dokument o svých bývalých sousedech. Snímek Akhmeteli 4 získal cenu „Prix Regards Neufs“ na filmovém festivalu v Nyonu Visions du Réel 2007 a první cenu na festivalu Rhodes Film.

Filmografie

 • Shining Shoes
  Holandsko, 2001
 • Akhmeteli 4
  65´, Gruzie/Holandsko/Rumunsko, 2007
 • Noosfera – with Ileana Stanculescu
  60´, Rumunsko/Holandsko, 2011
 • Littekens/ Heritage
  23´, Holandsko, 2003

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít