Fotografie není k dispozici.

Gyula Nemes (Maďarsko)

Gyula Nemes (narozený 1974, ve Vác, Maďarsko) absolvoval studium české a maďarské literatury spolu s filmovou teorií na budapešťské ELTE. V roce 2007 zakončil studium na katedře dokumentaristiky pražské FAMU pod pedagogickým vedením Věry Chytilové a Karla Vachka. Debutoval krátkým hraným snímkem Papoušek (Parrot, 2001) na motivy literárních děl Bohumila Hrabala. Jeho snímek Hráz pomíjivosti byl uveden v soutěži krátkých dokumentů v Karlových Varech v roce 2004. Jeho celovečerní hraný film Moje jediné (2006) soutěžil v Benátkách v sekci Týden kritiků.

Filmografie

 • Egyetleneim/ My One and Onlies
  76´, Maďarsko, 2006
 • Fugue
  6´, Maďarsko/SR, 2007
 • Negatív magyar filmtörténet
  47', Maďarsko, 2010
 • Papagáj/ Parrot
  24´, Maďarsko, 2001
 • Letűnt világ/ Lost World
  20´, Maďarsko/Finsko 2008
 • Hráz pomíjivosti/ A Mulandóság gátja
  13´, Maďarsko, 2004

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít