Yaniv Berman (Izrael)

Yaniv Berman se narodil v roce 1977 v izraelské Haifě. Coby vášnivý čtenář a filmový recenzent byl vždy oddán vypravěčskému umění, a to ve všech jeho podobách. Své první filmy začal točit na střední škole. Okamžitě tak byl vtažen do světa, který již sotva opustí.
Yaniv získal titul M.F.A na katedře filmové a televizní tvorby na telavivské univerzitě. Jeho magisterský projekt se zabýval vývojem a významem zneužívání filmu. Jako scenárista a režisér Yaniv neustále hledá nové nápady jak pro své filmy, tak pro jiné projekty.
„Chtěl bych, aby lidé začali křičet, aby byli znechuceni a vyděšeni. Chtěl bych je pořádně rozčílit! Nechci, aby jen seděli na zadku, aniž by se stali spolupachteli zločinu.“ řekl Yaniv Berman o svém dokumentárním snímku The Alpha Diaries.

Filmografie

 • Shalom Pluga Aleph/ The Alpha Diaries
  65´, Izrael, 2007
 • Even Kids Started Small
  30´, Izrael, 2006
 • My Last Novel
  23´, Izrael, 2001
 • Naked Laura
  10´, Izrael, 2002

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít