David Bickerstaff (Velká Británie)

David Bickerstaff je umělec a cenami ověnčený filmový tvůrce, který v roce 1997 založil Atomictv, organizaci zastřešující projekty a spolupráci v oblasti digitálního umění. Jeho CD-Romy a videa jako Channel 14, Muhammad Speaks, Forró, Braunschweig Tourist, či Těžká voda: Film pro Černobyl se promítaly ve Velké Británii i ve světě. V současnosti pracuje jako umělecký ředitel společnosti Newangle Productions, která vytváří videoinstalace a interaktivní projekty pro muzea a jejich návštěvníky. Za své projekty získal četná ocenění, mimo jiné cenu Insight Award for Excellence udělovanou Národní asociací umělců filmových a digitálních médií ve Spojených státech; dále byl členem panelu pro posuzování interaktivního umění BAFTA 2004. Davidovy videopráce a imerzivní díla byla vybrána na nejrůznější festivaly, například onedotzero (Londýnské a světové turné), Sonar (Španělsko), Champ Libre (Montreal), FILE (Sao Paulo), a nedávno byla promítána v londýnské galerii Tate Modern, Festival International du Film sur L'Art v Montrealu a na čtrnáctidenním dokumentárním festivalu v Muzeu moderního umění v New Yorku.

Filmografie

  • Těžká voda: Film pro Černobyl/ Heavy Water: A Film For Chernobyl - společně s Philem Grabskym
    52´, UK, 2006
  • Making War Horse - společně s Philem Grabskym
    48´, UK, 2009
  • Half Life: A Journey to Chernobyl - společně s Philem Grabskym
    39´, UK, 2006

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít