Fotografie není k dispozici.

Edgar Bartenev (Rusko)

Edgar Bartenev se narodil roku 1966 v Kazani. Po svých studiích medicíny pracoval přes deset let jako lékař. Následně studoval scenáristiku v moskevském VGIGu, tamtéž v roce 2001 absolvoval mistrovský stupeň kurzů scenáristiky a režie (v dílně Alexeye germana a Svetlany Karmalitové). Během svého lékařského působení v nomádském kmenu Nenetů se v něm poprvé probudil zájem o ugrofinskou kulturu. Začal pravidelně navštěvovat jednotlivé nenetské rodiny a pozorovat jejich každodenní život. Jeho prvním pokusem o reflexi této specifické kultury byl dlouhometrážní film popořený autorovým rezidenčním pobytem nadace Cinéfondation v Cannes. Tento projekt byl i prvním krokem k natočení úspěšného dokumentárního filmu "Yaptik-hasse".

Filmografie

 • Niarma
  42´, Rusko, 2008
 • Yaptik-hasse
  32´, Rusko, 2006
 • Odya
  29´, Rusko, 2003
 • Gryadki/ Garden beds
  24´, Rusko, 1999

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít