Fotografie není k dispozici.

Thomas Ciulei (Rumunsko)

Thomas Ciulei se narodil v Bukurešti roku 1965 v rodině slavného rumunského divadelního a filmového režiséra Liviu Ciuleie. (Časopis Newsweek jej svého času popsal jako „jednu z nejvýraznějších a nejinspirativnějších osobností na mezinárodní divadelní scéně“). Thomas odešel v roce 1979 do New Yorku, aby zde studoval fotografii na School of Visual Arts. Film začal studovat v roce 1990 na Filmové a televizní univerzitě v Mnichově, nicméně absolvoval na filmové katedře Newyorské univerzity. Od roku 2003 se věnuje režii a produkci dokumentárních a hraných filmů, které byly uvedeny na mnoha světových festivalech a získaly řadu cen.

Filmografie

 • Plays of light at the Maxim
  USA, 1992
 • Like a bird on the fence
  USA, 1992
 • Nebunia capetelor/ Facemania
  Rumunsko, 1997
 • Gratian
  Rumunsko, 1995
 • Asta E / Asta E
  92´, Německo/Rumunsko, 2001
 • Podul de flori/ The Flower Bridge
  87´, Německo/Rumunsko, 2008

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít