Fotografie není k dispozici.

Veronika Janečková (Česká republika)

Veronika Janečková se narodila v Praze v roce 1982. Na VOŠ filmové v Písku absolvovala v r. 2003 obor „Obraz a zvuk ve filmové a televizní tvorbě“ krátkým dokumentem s názvem Zlaté manželství (o tom, jak může vypadat manželství po padesáti letech), který byl oceněn na několika festivalech (mimo jiné získal cenu na festivalu AFO 2004 v Olomouci). Od r. 2005 studuje katedru dokumentární tvorby na FAMU. Zde natočila Vizemburk (2006), Sestření (2007) a biografický bakalářský film Pravztahy, který vzbudil rozporuplné reakce. Ve volném čase ráda fotí a zpívá v populárním sboru „Mandelbrotovy kostičky“.

Filmografie

 • Sestření
  ČR, 2007
 • Vizemburk
  ČR, 2006
 • Zlaté manželství
  ČR, 2003
 • Pravztahy
  20´, ČR, 2008

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít