Fotografie není k dispozici.

Tomáš Potočný

Tomáš Potočný (1981) studoval sociologii na Masarykově univerzitě v Brně a poté dokumentární tvorbu na FAMU. Spolupracuje s Českou televizí, společností Člověk v tísni a festivalem Jeden svět. Na MFDF Ji.hlava byly k vidění jeho filmy OO aneb Deníky paní Milady (2008) o důchodkyni starající se o veřejné toalety, Ice-land (poslední výlet) (2009), v němž se zamýšlel nad smyslem cesty na severský ostrov, jeho film Ocelové slzy aneb Cesta Vladimíra Stehlíka za Lubomírem Krystlíkem (2015) zde získal zvláštní uznání poroty.

Filmografie

  • 2009 Ice-land
    poslední výlet
  • 2008 OO aneb Deníky paní Milady
  • 2013 Češi na misi: Deníky z Gruzie, Ugandy a Keni
  • 2015 Ocelové slzy aneb Cesta Vladimíra Stehlíka za Lubomírem Krystlíkem

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít