Fotografie není k dispozici.

Razia Quadir (Bangladéš)

Razia Quadir absolvovala s vyznamenáním univerzitu v indické Dháce, obor anglická literatura a sociologie, v roce 1977. V roce 1978 krátce studovala na Akademii výtvarného umění v Santiniketanu v Indii. Dva roky pracovala v Bangladéši pro fair-trade organizaci BRAC (Aarong). Do kreativního světa vstoupila coby komunikátorka pro vývojové země a v letech 1989-1994 přesídlila do Evropy a USA. Během těchto pěti let pracovala pro Channel 4 (Londýn), Quiet Revolution (New York), Rooy Media (Washington D.C.), Filmhuset (Kodaň) a Container TV (Bern) jako režisérka, scénáristka, překladatelka a střihačka a natáčela filmy o vývoji a sociálních věcech v zemích třetího světa. V prosinci 1994 se natrvalo vrátila do Bangladéše a do června 1996 pracovala pro UNICEF. Podílela se na vytváření programové komunikační strategie pro EPI v rámci UNICEFU v Bangladéši. V roce 1999 zahájila program pozorování lidí, kteří žijí v Sundarbanském pralese, a o svém terénním výzkumu v roce 2001 natočila a vyprodukovala film Surviving in the Sundarban ve spolupráci s projektem Sundarban Biodiversity Conservation Project (SBCP). Další snímek, In Quest of the Sunderban Bengal Tiger, pojednával o tygru bengálském. Byla také zástupkyní jedné z z prvních mediálních skupin v Bangladéši, která se zabývala výskytem arzénu v postižených oblastech, věnovala mu terénní výzkum a natočila a vyprodukovala o něm film Manifestations of Arsenic Poisoning in Human Bodies. Razia se jako komunikátorka pro rozvojové oblasti zaměřuje na rozšiřování povědomí o životním prostředí a ochraně divoké přírody, jež je pro tradiční obyvatelstvo, které prales potřebuje k přežití, zásadní.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít