Aada Niilola (Finsko)

Aada Niilola se narodila v roce 1974 ve Finsku. Zabývá se fotografií a filmem. Používá kombinované metody, aby dosáhla co nejlepšího výsledku. Zajímá se o schopnost obrazu vyprávět příběh a představovat danou skutečnost. Na práci s obrazem ji upoutala nejen síla s jakou dokáže zprostředkovat přítomnost a vytvořit vizuální domov příběhů, ale také možnost působit skrze obrazy na diváka. Ve své umělecké praxi zkoumá realitu, ve které sama žije. Zajímá se o lidskou osobnost a základní rozměry lidství: nejrůznější podněty, postřehy, vhledy, strachy, aktivity a jejich hranice.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít