Fotografie není k dispozici.

Tibor Szemző (Maďarsko)

Tibor Szemzö (narozen 1955) je maďarský skladatel minimalistické hudby, ve světě je známý především coby zakladatel dvou předních maďarských hudebních uskupení. Vystudoval maďarskou hudební akademii v Budapešti. Jeho slavný ansámbl Group 180 se proslavil interpretací maďarského minimalismu, avšak pouštěl se také do děl minimalistických skladatelů jiných národností, jako je Philip Glass či Steve Reich. V současné době Szemzö spolupracuje se skupinou The Gordian Knot. V posledních letech se jeho zájem stočil k filmu, nejprve pracoval s videem, vytvářel instalace a natočil několik krátkých filmů. A Guest of Life je jeho první celovečerní snímek, kombinující dokumentární záznam, animaci a 8 mm formát.

Filmografie

 • Az élet vendége - Csoma-legendárium/ A Guest of Life- Alexander Csoma de Körös
  79´, Maďarsko, 2006
 • CUBA
  32', Maďarsko, 1993
 • A Túlpart/ The Other Shore
  20', Maďarsko, 1998
 • Koponyaalapi Törés/ Skullbase Fracture
  20', Maďarsko, 1985
 • Ez van!/ What There Is
  11', Maďarsko, 2005

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít