Fotografie není k dispozici.

Meira Asher (Nizozemsko)

Meira Asher studovala hru na tradiční indické nástroje tabla a dhrupad ve Váránasí v Indii a tradiční zpěvy a tance kmenů Ga, Eve a Dagomba z Ghany, které později sama vyučovala a provozovala. Získala bakalářský titul v oboru hry na perkuse a multidisciplinárních umění na California Institute of the Arts (1990) a magisterský titul v oboru sonologie na Královské konzervatoři v Hágu (2002). Je autorkou projektů Dissected (album a koncert z roku 1997), Spears into Hooks (album a vizuálně-zvuková performance na téma izraelsko-palestinského konfliktu z roku 1999), Infantry (album a vizuálně-zvuková performance o manipulaci dětí a dětských vojácích, ve spolupráci s Guyem Harriesem z roku 2001) a Face_WSLOT (album, kniha, interdisciplinární umělecká instalace a dokumentární debut o dětských vojačkách ze Sierra Leone z roku 2004), které vyšly a byly uvedeny po celém světě. Je spoluzakladatelkou umělecké nadace Bodylab Art Foundation v Haagu (2001).

Filmografie

  • Woman See Lot of Things
    2006

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít