Fotografie není k dispozici.

Jennifer Baichwal (Kanada)

Režisérka a producentka Jennifer Baichwalová se narodila v Montrealu a k dokumentárnímu filmu se dostala přes studia filozofie a teologie na tamní McGillově univerzitě. Debutovala před patnácti lety snímkem Looking You in the Back of the Head, její první celovečerní film Let It Come Down: The Life of Paul Bowles (1998) byl uveden na řadě festivalů a získal cenu za nejlepší životopisný dokument na Hot Docs 1999. V roce 1998 založila se svým partnerem Nickem de Pencierem společnost Mercury Films, v jejímž rámci produkovala mimo jiné své filmy The Holier It Gets (2000), The True Meaning of Pictures (2002) a především Manufactured Landscapes (2006) o díle umělce Edwarda Burtynského, jeden z nejpozoruhodnějších kanadských dokumentů desetiletí, uvedený a oceněný na mnoha festivalech.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít