Fotografie není k dispozici.

Jiska Rickels (Nizozemsko)

Nizozemská filmová režisérka studovala na amsterdamské Národní filmové akademii a mnichovské Vysoké filmové a televizní škole v Německu. Absolvovala krátkým snímkem Dny v podzemí (2003), za který získala mnohá prestižní ocenění včetně Zvláštního uznání na MFF Karlovy Vary 2004. Její celovečerní dokumentární debut Čtyři živly zahajoval v roce 2006 prestižní festival IDFA a o rok později soutěžil na karlovarském festivalu. Její nejnovější film Babaji, an Indian Love Story zvítězil v sekci Regards Neufs na festivalu dokumentárních filmů Visions du Reel ve švýcarském Nyonu.

Filmografie

 • Babaji-an Indian Love Story
  90´, Holandsko, 2009
 • Electriek
  8´, Holandsko, 2004
 • Čtyři živly/ 4 Elements
  89´, Holandsko, 2006
 • Undertage/ Days Under
  25´, Holandsko, 2003
 • Himmelfilm - together with Susanne Kurz
  15´, Německo, 2004

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít