Ane Bass (Spojené státy)

Anne Bass absolvovala americkou Vassar College a pracovala jako editorka časopisů Vogue a House and Garden. Dále byla členkou uskupení Task Force on the Arts prezidenta Reagana. Dancing Across Borders je její první film.
Anne Bass se dlouhodobě zajímá o umění a také o dění v Kambodži. Byla členkou rady ředitelů a výkonných výborů společnosti Fort Worth Ballet, kde založila baletní školu, a dále Baletní školu v New Yorku, Školu amerického baletu a Muzeum moderního umění v texaském Fort Worthu. Je také členkou rady Amerických přátel baletu pařížské opery. V Kambodži je Anne Bass viceprezidentkou rady Centra pro khmerská studia – jediného jihoasijského člena v Radě amerických zámořských výzkumných center. V roce 2006 ve spolupráci s Centrem a s tanečním oddílem Jeroma Robbinse v rámci New York Public Library Anne Bass iniciovala projekt zaměřený na khmerské tance Khmer Dance Project.

Filmografie

  • Dancing Across Borders
    88´, USA/Kambodža, 2009

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít