Fotografie není k dispozici.

Tine Katinka Jensen (Dánsko)

Tine Katinka Jensen se narodila roku 1975 v Dánsku. Absolvovala dánskou Národní filmovou školu v roce 2005 obor dokumentární tvorby. Její absolventský film Angie, který vypráví o životě tvrdohlavé dívčí raperky na předměstí druhého největšího dánského města Århus, získal cenu GuldDok Award pro nejlepší krátký dokument na CPH:DOX a Zvláštní uznání poroty na festivalu v Odense. Ještě před svým studiem na filmové škole natočila Tine pro dánský televizní kanál TV 2 osm dílů seriálu Wonderkids/Zázračné děti a její krátký televizní dokument o Malajsii určený dětským divákům získal první cenu na Nordic Children´s TV Festival. Solange on Love (2008), Tinin první filmový dokument od jejího diplomového filmu získal (ex equo) cenu pro nejlepší dánský dokument na CPH:DOX 2008. Jedná se o poetický příběh založený na zajímavých charakterech dvou žen z Chile, drsné ale také krásné země.
Tine dělí svůj pracovní čas mezi vlastní filmařskou činnost a pedagogické působení na filmové škole.

Filmografie

  • Angie
    Dánsko, 2005
  • Solange on love
    50´, Dánsko, 2008
  • Wonderkids (8x23´, Dánsko, 2000) - režisérka 1. sezóny

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít