Fotografie není k dispozici.

Sarangi Sourav (Indie)

Sourav Sarangi se narodil roku 1964 v Indii. Je absolventem Film and Television Institute of India. Od roku 1988 pracuje střídavě v televizi – nejprve jako střihač, posléze režisér televizních filmů a ředitel populárního bengálského kanálu Aakash Bangla. Svůj první film pro kina natočil v roce 1996, šlo o dokument Tusu Katha. „Tusu“ je název pro tradiční rituál provozovaný na venkově Západního Bengálska a Jharkhandu. Sarangai pozorně sledoval slavení rituálu na čtyřech různých místech, aby dodal svému filmu skutečnou sílu výpovědi a nesklouzl pouze do líbivých obrázků z venkova. Jeho třetí film, Bilal, který sleduje skutečný příběh malého chlapce vychovávaného nevidomými rodiči, byl uveden na více jak čtyřiceti festivalech a získal osm cen.

Filmografie

 • Bhangon/ Erosion
  Indie, 2006
 • Tusu Katha
  Indie, 1996
 • ...Moddhikhane Char
  88', India, 2012
 • Bilal
  52´, Indie, 2008

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít