Fotografie není k dispozici.

Nino Kirtadzé (Gruzie)

Nino Kirtadze se narodila v roce 1968 v Tbilisi. Hned po získání vysokoškolského diplomu, začala ve svých dvaceti třech letech přednášet literaturu na univerzitě. Vedle toho pracovala jako novinářka a externí poradkyně kanceláře Gruzínského prezidenta. Od roku 1994 působila jako kavkazský zpravodaj pro agenturu AFP, později pro Associated Press. Natočila řadu dokumentů, z nichž mnohé byly oceněny významnými filmovými cenami – např. film Un dragon dans les eaux pures du Caucase/ The Pipeline Next Door (2005) získal cenu Evropské filmové akademie a za film Durakovo: Le village des fous/ Durakovo: vesnice bláznů byla oceněna trofejí pro nejlepší režii na festivalu v Sundance 2008. Jako herečka ztvárnila např. roli Cecílie v gruzínském film Tisíc a jeden recept zamilovaného kuchaře, který byl nominovaný na Oscara. Nino Kirtadze mluví gruzínky, rusky, anglicky a francouzsky.

Filmografie

 • Desperately Seeking Europe
  France, 2010
 • Durakovo: vesnice bláznů/ Durakovo: Le village des fous/ Durakovo: Village of Fools
  90´, Francie, 2007
 • Un dragon dans les eaux pures du Caucase/ The Pipeline Next Door
  90´, Francie, 2005
 • Dites à mes amis que je suis mort
  86´, Francie, 2004
 • Čečenská ukolébavka/ Il était une fois la Tchétchénie
  58´, Francie, 2001
 • Les trois vies d'Edouard Chevardnadze
  58´, Francie, 2000
 • For Faith, Tsar and Fatherland
  52´, Rusko, 2007
 • Něco o Gruzii/ Something about Georgia
  103´, France/Finland/Norway, 2010

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít