Fotografie není k dispozici.

Arsinée Khanjian (Kanada)

Arsinée Khanjian se narodila roku 1958 v Libanonu v rodině arménských uprchlíků. Do Kanady se přestěhovala s rodinou v sedmnácti letech. Vystudovala francouzštinu a španělštinu na Concordia University a politologii na Torontské univerzitě.Působí primárně jako herečka ve filmu a na divadle. Je manželkou slavného kanadského režiséra Atoma Egoyana – hrála ve všech jeho filmech. Samotný Egoyan ji často označuje za svoji uměleckou „múzu“ a dodává, že jej inspirovala k většími zájmu o své vlastní arménské kořeny. Arsinée žije v Torontu společně s manželem a synem Arshilem.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít