Sylvie Ballyot (Francie)

Sylvie Ballyot absolvovala roku 1994 pařížskou filmovou školu La Fémis, obor střih. Pracovala na mnoha celovečerních filmech jako asistentka režie a v letech 1997-2001 režírovala čtyři krátké filmy spolu s Béatrice Kordon. Coby střihačka spolupracovala se slavným francouzským režisérem Françoisem Ozonem. V roce 2002 režírovala svůj první středometrážní film, Alice, který byl nadšeně přijat na mnoha festivalech. Ve svém hraném filmu Tel père telle fille se zabývá komplexním problémem vztahu otce a dcery, a dále otázkou touhy, identity a rodinných vztahů. Svůj zatím poslední dokument Love and Words natočila v Jemenu. Během natáčení jí místní orgány zabavily kazety s filmem a přišla o hlavní postavu svého feministického dokumentu. Ponechána napospas cizí zemi se rozhodla ve svém projektu pokračovat a natáčela sama sebe ve veřejných prostorách, jakožto jedinou ženu v moři mužů, a jako ženu, která není zvyklá skrývat sebe ani svou sexualitu. Své reakce na neznámou kulturu prokládá rozhovory se studenty, kteří vyjadřují své názory na lásku, rodinu a sexualitu. V současnosti připravuje svůj první celovečerní film Eden.

Filmografie:

L'Homme sans nom/ The Man Without Name (15´,Francie, 1998)
Tu crois qu’on peut parler d’autre chose que d’amour?/ Do You Think We Can Talk about Something Else than Love? (40´, Francie, 1999)
Regarde-Moi / Look at Me (5´, Francie, 2001)
Alice (48´, Francie, 2002)
Love And Words (44´,Francie, 2007)
Tel père, telle fille/ Like Father, Like Daughter (20´, Francie, 2007)

Členové Doc Alliance

Doc Alliance je tvůrčí partnerství 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu. Naším cílem je prosazování žánru dokumentárního filmu, podpora jeho rozmanitosti a propagace kvalitních autorských dokumentárních snímků.