Fotografie není k dispozici.

Håvard Bustnes (Norsko)

Håvard Bustnes absolvoval obor režie na vysokých školách Lillehammer College of TV&Cinema a NTNU. V roce 2003 založil s Dagem Hoelem společnost Faction Film a od té doby se věnuje profesionálně režii. Věnuje se převážně režii reklam a dokumentů pro televizní stanice NRK, TV2, SVT (Švédsko) a YLE (Finsko). Big John je Håvardův první celovečerní dokument určený pro kino distribuci. Film získal cenu pro nejlepší dokument na festivalu v Grimstadu, cenu Amanda na Norském filmovém festivalu a první cenu na Nordické panorámě v Malmö 2008.

Filmografie

 • Right Mental Attitude
  Norsko, 2007
 • Business as Usual
  Norsko, 2004
 • Blod&ære/ Big John
  85´, Norsko, 2008
 • Golfdrømmen/ The Golf Dream – s Pål Winsents
  51´, Norsko, 2001

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít