Fotografie není k dispozici.

Guangyi Yu (Čína)

Yu Guyngyi se narodil v roce 1961 v provincii Heilongjiang na severovýchodě Číny. Dětská záliba v kreslení a malování ho přivedla do města Hangzhou na jihu Číny, kde navštěvoval Čínskou akademii umění. Po dokončení studia se dal na úspěšnou kariéru dřevorytce. Jeho nejznámější díla jsou jednoduchá, dojemná a černobílá a znázorňují venkovský život v Changbaiských horách, kde se narodil a kde strávil dětství. V roce 2004 se Yu Guangyi do těchto hor téměř po dvaceti letech vrátil a rozhodl se natočit dokumentární cyklus o místních obyvatelích, kteří se urputně snaží uchovat si tradiční způsob života navzdory tlakům urbanizace, ekologického úpadku, společenských změn a vystěhovalectví. Dosud dokončil dva snímky, The Last Lumberjacks (2004) a Survival Song (2008), které si vysloužily silný mezinárodní ohlas, a pracuje na dalších dvou projektech s prozatímními názvy Bachelor Mountain a Shaman. Yu Guangyi žije střídavě ve městě Datong v provincii Heilongjiang a v horské chatě, kterou si postavil v Changbaiských horách.

Filmografie

  • Xiao li zi/ The Survival Song
    94´, Čína, 2009
  • Mu Bang/Timber Gang or The Last Lumberjacks
    90´, Čína, 2007

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít