Fotografie není k dispozici.

Vibeke Bryld (Dánsko)

Vibeke Bryld vystudovala filozofii a dějiny umění na Kodaňské univerzitě a v roce 2003 získala titul MA na Goldsmith’s College, obor dokumentární tvorba. Její absolventský film byl v Dánsku nominován na Královskou národní studentskou televizní cenu.
V předchozích letech natočila cyklus krátkých dokumentů pro anglické vysílání televizní stanice Al Jazeera a produkovala a režírovala několik portrétů světově uznávaných tvůrců v New Yorku, Londýně a Kodani.
Její nejnovější dokumentární snímek Throwing Paint Tins off the Roof měl premiéru na kodaňském filmovém festivalu CPH:DOX, kde byl nominován na cenu New Vision Award a dočkal se mezinárodního uvedení, od newyorského festivalu New York Underground Film Festival po Festival Internacional de Curtas – Metragens v Sao Paulu.
V současné době pracuje na dvou dokumentech. První snímek sleduje osudy arabské dívky a ředitele její školy a odehrává se v izraelské Jaffě, druhý snímek pak zkoumá sugestivní svět pohádek a vypravěčského umění.
Vibeke Bryld také pracuje jako koordinátorka evropské asociace European Documentary Network a jako dramaturgyně národní dánské filmotéky Cinemateket.

Filmografie

  • Throwing Paint Tins off the Roof
    20´, UK, 2007

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít