Narodil se v Praze jako syn Evy Chaunové a hudebního skladatele a malíře Františka Chauna. Po nepřijetí na pražskou konzervatoř se vyučil a pracoval jako horník na dole Klement Gottwald. Poté pracuje v různých povoláních a tři roky jako asistent režie ve Filmovém studiu Barrandov. Od roku 1987 studuje na FAMU, katedru scenáristiky a dramaturgie. Studia mu půlí revoluce. Stává se tiskovým mluvčím Studentského stávkového výboru. Už v průběhu studia natáčí různé hrané a dokumentární filmy, za které získává četná ocenění.
Počátkem 90. let šokuje televizní diváky Velmi uvěřitelnými příběhy, cyklem hraných hororů podle vlastních scénářů. Politickému tématu se věnoval ve čtyřdílné Léčbě Klausem z roku 1991, zobrazující touhu po ekonomické a myšlenkové proměně společnosti. Černý humor uplatňuje jako spoluautor a režisér na satirickém pořadu Česká soda. Ve dvoudílném dokumentu Nesmrtelný život a smrt Mikiho Volka, rokenrolového krále skládá hold nešťastné hvězdě české pop music 60. let.
Ve druhé polovině 90. let se Igor Chaun zabývá východními filozofiemi a orientuje se především na cestopisné a mystické dokumenty ze svých cest po Asii. Postupně tak vznikl Skutečný svět? z roku 1996 a tříhodinová Cesta do Indie z roku 1999, ve které Chaun mapuje své duchovní hledání a setkání s tibetským dalajlámou. Zejména tento film se setkal s mimořádným diváckým ohlasem. Vydal dva díly kontroverzní knihy Deník aneb Smrt režiséra a povídkovou sbírku Večeře u mahárádži. Igor Chaun natočil více než šedesát různých hraných a dokumentárních filmů.
Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.