Fotografie není k dispozici.

Tina Leisch (Německo)

Tina Leisch se narodila v roce 1964 v Mnichově. Specializuje se na divadelní experimentální tvorbu v kontextu konfliktních sociálních zón. S osazenstvem ústavu Steinhof, které tvoří alkoholici a mentálně postižení kriminálníci, připravila divadelní představení zpracovávající zločiny nacistického režimu na postižených lidech. S mladistvými delikventy z Gerasdorfu zase vytvořila hip hopové drama Date your Destiny. V roce 2003 obdržela Nestroyovu cenu za svoji inscenaci dramatu Mein Kampf Georga Taboriho s obyvateli útulku na Meldemannstrasse ve Vídni, kde svého času přebýval mladý Adolf Hitler, o kterém Taboriho hra pojednává.
Je mj. zakladatelkou portalu kinoki (www.konoki.at), divadla Volxtheater Favoriten a muzea proti-fašistického odboje Verein Persman (www.persman.at).

Filmografie

 • Dagegen muss ich etwas tun. Portrait der Widerstandskämpferin Hilde Zimmermann
  90´, Rakousko, 2009
 • Holky gangsterky/ Gangster Girls
  79´, Rakousko, 2008
 • Riefenstahlremix
  33´, Německo, 2003
 • Vergiß Europa!
  33´, Německo, 1999

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít