Fotografie není k dispozici.

Suvi Andrea Helminen (Dánsko)

Suvi Andrea Helminen se narodila v Kodani v roce 1976 finsko-americkým rodičům. S filmováním začínala v roce 1997 a od té doby natočila už řadu dokumentů a televizních pořadů. Studovala katedru dokumentární tvorby na National Film School of Denmark, absolvovala v roce 2003. Vedle své televizní tvorby pracuje také jako fotografka, střihačka a učitelka.

Filmografie

 • Theresienstadt – Danish Children in Nazi Captivity
  Dánsko, 2010
 • Turf War in No Man’s Land
  Dánsko, 2009
 • Land of Mist
  Dánsko, 2003
 • The Widows of Shinyanga
  Dánsko, 2002
 • On the Way to Paradise
  58´, Dánsko, 2007
 • Kærlighed og smadret glas/ Love and Broken Glass
  35´, Dánsko, 2006

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít