Fotografie není k dispozici.

Evgeny Solomin (Rusko)

Evgeny Solomin se narodil roku 1972 v Rusku v Kaluži. Absolvoval obor Ruského jazyka a literatury na Státní univerzitě v Novosibirsku. Poté studoval filmovou režii a scenáristiku v Moskvě. Jako zvukař pracoval na dokumentárním filmu Flight to the Mars. Jeho režijní dokumentární debut 2 ½ Weeks in Paradise produkovalo v roce 1997 West-Siberian Film Studio. Film byl uveden na řadě mezinárodních festivalů a odnesl si z nich několik cen. Jako producent se Evgeny podílel na filmu The Fisherman and the Dancing girl (režie Valery Solomin), který byl v roce 2006 nominován na Evropskou filmovou cenu pro nejlepší dokument.

Filmografie

  • Katorga
    Rusko, 2001
  • 2 ½ Weeks in Paradise
    Rusko, 1997
  • Countryside 35X45
    43´, Rusko, 2009

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít