Jorge León

Jorge León (Belgie)

Jorge León se narodil v roce 1967. Vystudoval Brussels Institut National Supérieur des Arts du Spectacle (INSAS) a pracuje jako fotograf a filmový režisér. Dále se podílel na různých projektech jako dramatik a scénograf. Jako fotograf pracoval pro belgické i zahraniční umělce a společnosti (Olga de Soto, Wim Vandekeybus či Meg Stuart/Damaged Goods). Své fotografie vystavoval po celé Belgii i v zahraničí, vyšly v periodicích jako The Times či Libération. Na uměleckém festivalu Kunstenfestivaldesarts v roce 1999 vytvořil instalaci Unifinished Stories. V současné době působí především jako filmový tvůrce.

Filmografie

 • Before We Go
  2014
 • Vous êtes servis / You Are Served
  2010
 • 10 Min.
  2009
 • Between two chairs
  2007
 • Vous êtes ici
  2006
 • De sable et de ciment, lettre à Elias
  2003

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít